Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

SG-S - moduły do komunikacji GPRS sygnalizatorów zwarć z systemami SCADA


  • Czy masz sygnalizatory przepływu prądu zwarciowego zamontowane w stacjach bez telemechaniki? 
  • Czy chciałbyś mieć informację o pobudzeniach tych sygnalizatorów dostępne u dyspozytora na pulpicie systemu SCADA?
Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Moduł komunikacji SG-S to rozwiązanie, którego szukasz. 

Przeczytaj szczegóły poniżej:

Moduł SG-S jest samodzielnym małogabarytowym urządzeniem instalowanym w złączach SN lub stacjach SN/nN zasilanych siecią kablową – wszędzie tam, gdzie zainstalowane są sygnalizatory miejsca zwarcia typu SMZ-3, SMZ-4 lub inne urządzenia wyposażone w bezpotencjałowe wyjścia stykowe do współpracy z układami zdalnego powiadamiania (podstawy bezpiecznikowe ze stykiem sygnalizacyjnym itp.), a nie występują klasyczne układy telemechaniki.

SG-S zastępuje układy telemechaniki w zakresie potrzebnym do zdalnego przekazywania informacji o alarmach generowanych maksymalnie z czterech sygnalizatorów typu SMZ oraz w zakresie potrzebnym do zdalnego kasowania alarmów i wykonywania funkcji „TEST” sprawdzającej ich sprawność.

Urządzenie posiada wbudowany modem zapewniający łączność bezprzewodową z systemem nadrzędnym poprzez sieć telefonii komórkowej GPRS, także z wykorzystaniem dedykowanego (własnościowego) APN. Podtrzymanie pracy urządzenia w przypadku zaniku napięcia zasilającego 230VAC gwarantuje wbudowany akumulator.

Standardowo SG-S w wersji 1 (ozn. SG-S v.1) do transmisji danych wykorzystuje protokół DNP3. W wersji drugiej modułu komunikacji (ozn. SG-S v.2) możliwa jest również komunikacja w protokole IEC-60870-5-104. Urządzenie może współpracować z większością stosowanych w energetyce zawodowej systemów sterowania i nadzoru (systemów SCADA). 

Wyświetlona na tablicy synoptycznej mapa pobudzonych w warunkach zwarcia, sygnalizatorów SMZ na tle schematu sieci, pozwala na skrócenie do minimum czasu potrzebnego na lokalizację uszkodzonego odcinka oraz na wykonanie stosownych przełączeń w celu odseparowania go od zasilania oraz przywrócenia zasilania w odcinkach pozostałych.
copyright © 2016 | projekt serwisu IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl